Trądzik jak wyleczyć?

Ten, kto choć raz walczył z trądzikiem, dobrze wie, jak trudno jest go wyeliminować. Niestetycznie wyglądające krostki, bolące zaskórniki, rozogniona skóra oraz szpecące twarz blizny – to tylko część z objawów towarzyszących temu schorzeniu.

Zacznij od właściwej pielęgnacji!

Trzeba próbować wielu sposobów, aby wyeliminować trądzik. Jak wyleczyć chorą skóry, aby efekty były w miarę szybko widoczne? Przede wszystkim trzeba zadbaj o codzienną, bardzo dobrze przemyślaną higienę. Dobrze oczyszczona skóra to podstawa do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Niezbędny jest żel do mycia twarzy, bardzo delikatny, pozbawiony alkoholu i wszelkich substancji barwnikowych. Najlepiej,aby był to preparat przeciwzapalny, który łagodzi podrażnienia i skutecznie zmniejsza produkcję sebum. Po umyciu twarzy takim żelem możesz przejść do drugiego kroku, czyli toznizowania. Tak samo, jak w przypadku ww. preparatu tonik powinien być bardzo łagodny i zapobiegać wydzielaniu się sebum, ale też przywracać skórze naturalny odczyn Ph. Następnym krokiem jest nawilżenie skóry. Niektórzy twierdzą, że skórę trądzikową należy przesuszyć, co jest nieprawdą. Przesuszony naskórek będzie produkował jeszcze większą ilość sebum, a to z kolei prowadzi do rozwoju bakterii beztlenowych i pojawienia się stanu zapalnego.

Skorzystaj z darów natury

Oprócz doskonałej pielęgnacji skóry i leków przepisanych przez lekarza, warto sięgać do zielnika. W skarbcu natury zawsze znajdzie się coś, co wspomoże w wyeliminowaniu objawów trądziku. Możesz robić tzw. „parówki:” na bazie szałwii czy rumianku, mających działanie przeciwzapalne i ściągające. Oprócz inhalacji spróbuj przygotowywać nalewki i wywary na bazie ziół.

Wiele osób wykorzystuje też preparaty skomponowane na bazie naturalnych składników, np. cleaderm. Jest to środek działający na trądzik od wewnątrz, dlatego nie wysusza skóry, ani nie powoduje uczulenia. Cleaderm to bogactwo witamin i minerałów oraz wyciągów i ekstraktów: z pestek dyni, pokrzywy, palmy sabałowej i owoców żurawiny. Gładka i oczyszczona skóra to efekt działania składników aktywnych. Cleaderm zwalcza drobnoustroje, działa przeciwzapalnie, reguluje gospodarkę hormonalną oraz ogranicza produkcję sebum.

Warto sięgnąć do pism branżowych i Internetu, jeśli chcesz skorzystać z wielu innych inspiracji nt. schorzenia, jakim jest trądzik. Jak wyleczyć, co jeść, jak dbać o siebie – to i wiele innych rad pomoże ci znaleźć najlepszą receptę na problemy ze skórą.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *